Být Jacobem Blackem - part 2

2. května 2009 v 17:10 | Legillimens |  Outtakes
Druhá část příběhu o Jacobovi ...


Uvědomíš si, že už vlastně ví, co se jí snažíš říct. Snažíš se, aby si vzpomněla, aby si to spojila dohromady, ale ona je zmatená a napůl spí. Vzpomene si? Pochopí to? Jestli ano, co si bude myslet? Bude vyděšená a odrazená? Jsi šílený z představy, že by to mohla cítit takhle. Byla schopná přijmout upíra… to tě naplňuje odporem.


Je ti jasné, že jakmile se znovu proměníš, Sam a ostatní budou o tomto porušení vědět všechno. Doufáš, že to před nimi utajíš do té doby, než si Bella všechno uvědomí. Jedeš domů a slibuješ sám sobě, že musíš zůstat za každou cenu klidný.

Když se ráno probudíš, Billy ti řekne, že se tu Bella zastavila a že na tebe čeká na pláži. Jsi plný vzrušení a strachu. Musela si to dát dohromady. Nemohla prostě zavolat. Pochopila už co jsi zač?

Potom jdeš na pláž a vidíš její tvář. Je vyděšená a rozrušená. Vidíš v jejím výrazu, že se s tvým novým životem nesmířila. To tě rozzuří. Musíš soustředit všechnu energii na to, abys zůstal člověkem. Nařkneš ji z pokrytectví a potom cítíš ohromnou úlevu, že se to nedorozumění konečně vyjasnilo. Pořád tě bodá když vidíš, jak brání svoje upíry, ale aspoň že její přijetí platí i pro tebe. Zase jednou cítíš naději. Možná se přes to všechno dostanete a budete zase přátelé.

Je to obrovská úleva, že s ní teď můžeš mluvit otevřeně. Překvapí tě, že je o upírech v okolí Forks informovanější než smečka a jsi zděšený, že ta rudovlasá jde celou dobu po Belle. Nemůžeš se dočkat, až si promluvíš s ostatními; máš plán jak Bellu ochránit. Cítíš se zuřivě, když víš, že se jí někdo snaží ublížit. Poprvé jsi rád, že jsi vlkodlak. Je to hrozné, ale zároveň můžeš Bellu chránit. Najednou to vypadá, že to má cenu.

Svoláš smečku. Teď, když jsi si jistý, že se dokážeš v okolí Belly kontrolovat, zapomínáš myslet i na ostatní. Paul reaguje mnohem silněji, než jsi předpokládal. Musíš se proměnit přímo vedle Belly, abys jí ochránil a nemáš ani možnost sledovat její reakci. Musíš od ní Paula dostat. Naštěstí pro tebe jsi každým dnem větší a silnější. Není tak těžké odstrčit Paula do lesa. Sam se k vám přidá a nařizuje Paulovi, aby se uklidnil. Vysvětluješ ostatním záležitost s rudovláskou a Bellou - netrvá to dlouho, když mluvíte v myšlenkách. Přestože Sam uznal důležitost a použitelnost těchto informací, stejně na tebe chvíli řve. Poukazuje na to, jak jsi Bellu dneska přivedl do nebezpečí a potom řve na Paula, že je tak nebezpečný. Nakonec ti připomene, že ti rozumí a rychle se udobříte. Uvědomíš si, že teď máte lepší vztah, než kdy dřív. Zjistíš, že je jednodušší být součástí celé téhle situace, teď, když to pomáhá Belle.

Je zvláštní, jak rychle se věci vrátily do normálu, když je zároveň všechno jiné a nebezpečné. Bella je to hlavní, co ti pomáhá všechno zvládnout. V noci pár hodin spíš, ale většinu času běháš venku se Samem nebo Embrym a hledáš nějakou stopu, kterou po sobě zanechala ta rudovlasá. Když zrovna nemáš hlídku, trávíš tolik času, kolik můžeš, s Bellou. Vaše přátelství teď má novou, důvěrnější úroveň. Znáte teď všechna tajemství toho druhého a byl v tom větší rozdíl, než byste mysleli. Jsi ohromený, jak těžké pro ni je to sdílet, jak byla opuštěná vždy, když měla zlomené srdce. Pořád tě zneklidňuje když vidíš, jak pro Cullenovi truchlí. Nedokážeš vidět rozdíl mezi Cullenovými a mezi upíry, kteří teď usilují o její život, ale ona ano. Očividně je vyděšená z těch upírů. Snažíš se jí uklidnit. A jsi rád, že už v tom nikdy nemusí být sama.

Bojíš se nechat Bellu samotnou, když jsi venku na hlídce. Nejsi šťastný, že tvé plány užít si zábavu (dostat se z té nepřetržité úzkosti) zkazí Victoria. Podnikla nesmělý pokus zkřížit vaše území. Připadá ti to podezřelé a když utekla vodou, obáváš se, že má nějaký jiný plán. Ty, Jared a Embry běžíte zpátky podél pobřeží a hledáte jakoukoli známku, že by se snažila dostat na pobřeží. Dorazíte zpátky do La Push aniž byste narazili na její pach. Embry s Jaredem pokračují, ale ty chceš zkontrolovat Bellu. Jen pro jistotu, že se kolem vás ta rudovlasá nedostala.

Bella není na pláži, není tam ani ta rudovláska ani kdokoli jiný. Držíš se při stromech, ale bouře je tak silná, že by tě stejně nikdo neviděl. Její náklaďáček není před vaším domem. Myslíš, že se vrátila domů, ale čerstvé stopy pneumatik tě vedou jiným směrem. Dokud nedorazíš k jejímu náklaďáčku opuštěnému na cestě blízko útesů, nevzpomeneš si na slib, který jsi jí včera dal. Skákání z útesů. V tu samou chvíli slyšíš Bellin vzdálený křik, zvolna mizící jak zvuk utichal.

Ve vteřině jsi na okraji. Pod sebou nic nevidíš - vlny jsou rozbouřené, ani stopa po dopadu. Vrhneš se z útesu, nosem napřed do černé vody.

Voda je rozbouřená. Víš jak je těžké zdolat vlny a Bella není tak silná. Žádný člověk není tak silný, aby se dostal přes tyhle proudy.

Zběsile hledáš, ostrýma očima pročesáváš vodu. Konečně vidíš něco blyštivě bílého - její ruce, bezmocně bojující s vlnami. Jsi ponořený, dochází ti vzduch a panikaříš. Nikdo jiný by nebyl schopný udělat to za takových okolností, dokonce ani Sam, ale soustředíš se a přinutíš sám sebe zůstat v lidské podobě. Potom Bellu zachytíš a vytáhneš na hladinu.

Přeješ si, abys uměl první pomoc. Všechno co dokážeš udělat je vyrazit jí vodu z plic. Má jí v sobě opravdu hodně. Nejdřív komunikuje, ale potom upadne po bezvědomí. Nevíš co dělat. Dovlečeš ji na pláž a doufáš, že je pomoc na cestě. Jaredovy a Embryho myšlenky s tebou byly během skoku, ale teď jsi od nich odříznutý.

Přichází Sam, ale Bella se probouzí dřív než stačil udělat něco jiného než říct ti o tragédii ve vesnici. Mrzí tě, že jsi ho odtáhl z místa, kde byl potřeba. Bella vypadá, že je v pořádku. Nevíš, jestli potřebuje doktora, ale ona si chce jen odpočinout, tak jí vezmeš domů. Jsi vyčerpaný ze všech těch proběhaných nocí a usneš přímo vedle ní. Cítíš se tak dobře, jste spolu a nemáte mezi sebou žádná tajemství a ona je v bezpečí.

Billy tě probudí, když se vrátí domů. Je zničující dozvědět se, že Harry zemřel. Byl to jeden z Billyho nejlepších přátel, jako tvůj strýc, a také byl jedním ze tří starších, kteří věděli o vlcích. Zdá se být nefér, že odešel.

Bereš Bellu domů, víš, že Charlie bude také truchlit. Během cesty si všimneš, že je na ní něco jinak, ale nemůžeš na to přijít. Ztrátou Harryho sis uvědomil, že jsi mohl velice snadno ztratit i Bellu - chybělo tak málo. Ta myšlenka tě děsila. Zároveň jsi byl k smrti rád, že jsi byl schopný ji zachránit. Je na živu díky tomu, že jsi vlkodlak. Začínal jsi se smiřovat se svým osudem.

Držíš ji v náručí, s úlevou, že je to možné. Poprvé od doby, kdy ses prvně proměnil - od noci z děsivého filmu - si myslíš, že by to mohlo fungovat. Připadá ti správné ji takhle držet. Cítí ona to samé? Možná to není tak silné jako to, co cítila k tomu upírovi, ale to že jeden bez druhého nejsme úplní taky něco znamená. Jako bys pro ni byl předurčený.

Začíná se odtahovat. Ještě není připravená, ale myslíš si, že brzy bude. Jen ještě trochu trpělivosti. Otevřeš dveře od auta a to pokojné poznání je zničené.

Někde poblíž je upír. Nejdřív tě napadne, že je to rudovláska a snaží se využít rozptýlení z Harryho smrti a proklouznout. Nejsi si jistý, jestli je blízko a jestli tě pozoruje. Obáváš se proměnit a honit jí, pro případ že by kolem tebe proběhla, zatímco bys ji stopoval. Rozhodneš se, že nejlepší plán je dostat Bellu zpátky do La Push, nechat ji tam s Ebmrym a jít na rudovlasou se Samem.

Přesto ale něco není v pořádku. Pach nesedí. Upír, očividně, ale ne ten samý, jehož pach tě pálí v nose posledních několik týdnů.

Než to můžeš pochopit, Bella ti řekne, abys zastavil. Její tvář je plná naděje, víc než jsi jí viděl od té doby, co se za tebou přijela poprvé podívat, celá zlomená. Myslí si, že se Cullenovy vrátili a nablýskané auto parkující u jejího domu tu teorii ještě podpořilo. Její nadšení tě zraňuje. Všechno co chce je najít upíry, jako by nebyla základem jejich jídelníčku. Zuříš. Je těžké se uklidnit.

Je jasné, že kdybys jí chtěl zabránit vejít dovnitř, musel bys jí odtáhnout silou. Byla si jistá, že je to její upír. Duševně se ti vzdaluje. Už je od tebe milion mil daleko. A ty máš povinnosti. Od té doby co Cullenovi odešli, smečka kompletně ignorovala smluvenou hranici. Když víš že jsou zpátky, nemůžeš nechat své bratry dostat se do problémů.

Nenávidíš pomyšlení, že jí tu máš nechat a jsi naštvaný, že je to to, co chce. Budoucnost, která ještě před několika vteřinami vypadala tak nadějně, se rozdrobila v prach. Vadí jí vůbec, že ji opustili? Záleží na tom? Nikdy nevyjádřila vztek za to, co jí udělali. Myslíš, že nikdy ani necítila takový vztek. Bez otázek přijala co udělali.

Musíš odejít, protože už nebudeš dlouho schopný se ovládat. Cítíš jak v tobě narůstá zloba. Necháš jí na ulici a přeješ si víc než cokoli jiného aby tě zavolala zpátky, aby změnila rozhodnutí. Nezměnila.

Doběhneš do nemocnice a potom se otočíš zpátky. Vztek trochu vprchal a máš znovu strach o její bezpečí. Voláš a ona odpoví. Je to pravda. Cullenovi jsou zpátky. Dala přednost upírům před tebou.

Pro Quileutské vlky je to ošklivá noc. Sam stahuje hlídky jenom na hranice rezervace. Nechce nikde nechat díry - venku je možná půl tuctu upírů a jejich úmysly jsou nejasné. Jsi znepokojený ohledně Belly a té rudovlásky, ale Sam ti řekne, že máš nechat Cullenovy, aby se o ní postarali. Hnusí se ti představa, že k nim Bella patří.

Dny plynuly. Nikdo se nepokusil překročit hranici. Billy zavolal Charliemu a ukázalo se, že se vrátila jen jedna z Cullenů a zůstala s nimi. To vás všechny znepokojí. Sam si dělá starosti - jaký je nový postup? Jsou smluvené hranice opět směrodatné? Na jak dlouho? Vrátí se i ostatní? Vědí o té rudovlasé? Budou zvažovat, jestli jí vezmou pod ochranu smlouvy? Jestli ano, smlouva je porušena. A když ji neodeženou, smečka si bude myslet, že s ní mají nějakou dohodu. Sam, Billy a staří Quileuté diskutují o možnostech války…

Ale Sam chce informace - snaží se to řešit civilizovaně jak dlouho to půjde - a ty ses na tu práci dobrovolně přihlásil. Trváš na tom, že tam půjdeš jako člověk. Musíš vidět její tvář. Zjistit, jak moc je do toho zapletená. Řekneš Samovi, že jako člověk získáš víc pravdivých informací, že dokážeš lépe rozeznat, jestli lže. Neoblafneš ho svými motivy, ale tvé důvody znějí neopatrně.

Jdeš za ní během pohřbu, abys s ní mohl mluvit upřímně a aby vás Charlie nerušil. Jared a Embry tě tam nechtějí nechat samotného, dokonce ani když jste si jistí, že ta upírka na chvíli odešla. Víš, že zůstanou blízko, ale nechceš, aby poslouchali. Chceš si s Bellou důkladně promluvit, ale bude to jen důkladné, jak klidný dokážeš být. Její dům páchne - pálí tě to v nose. Upíří zápach je na ní úplně všude. Jste oba trochu nepřátelští, ale odpovídá na tvé otázky. Cullenová přijela jen na návštěvu. Říkáš si, že až ta upírka zas odjede, věci budou jako dřív.

Nemůžeš se přimět odejít. Víš že jsi jí ublížil a vracíš se, abys jí našel jak pláče. Je ti hůř, a líp. Líp, protože víš, že jí na tobě záleží. Pláče pro tebe. To něco znamená.

Jsi schopný mluvit, ale je to těžké. Ona je miluje. Příšery, které jí ublížily - miluje je. Záleží jí i na tobě, ale ne tolik. Ale pořád, ta upírka zase odejde… jsi zmatený, nevíš, jak se máš cítit.

Držíš ji v náručí a je to zas jako dřív - tak jak by to mělo být. Bereš do dlaní její obličej a najednou si víc než cokoli na světě přeješ ji políbit. Není to tak, jak jsi to plánoval - s upírem, který loví někde tam venku. Ale říkáš si, že možná právě tak to má být. Možná to tak pocítí. Vidíš vnitřní boj v jejích očích a přemýšlíš, která strana vyhraje, až se tvé rty dotknou jejích.

Zrovna v tuhle nevhodnou chvíli zazvoní telefon a t ho vezmeš. Máš snad na výběr? Může to být Sam, potom bys měl problémy. Slyšíš jasný zvonivý tón hlasu s jemným anglickým přízvukem a už během prvního slova víš, kdo to je. Další z nich. Možná se Bella spletla ohledně návratu ostatních. Možná lhala.

Bella je znovu naštvaná, když ti ten upír zavěsí. Než jí to stačíš vysvětlit, cítíš čerstvý závan blížícího se upíra. Slyšíš slabý zvuk skoro tichého upířího příchodu. Snažíš se odejít, ale v přední místnosti je pach silnější. Než se odtamtud stačíš dostat, krvežíznivec je tam.

Je to jen drobná dívka, ale potom co ti Bella pověděla o upírech se zvláštními schopnostmi, nehodláš ji podcenit. Věnuje ti jen málo pozornosti. Vypadala, že si stěží uvědomuje své okolí, něco jí rozrušilo. Bella jí říkala Alice. Alice jednou vyslovila Edwardovo jméno a Bella sebou cukla. Ublížil jí ten upír? Nic jsi neviděl. Ale vyrazíš k Belle než se jí ta upírka bude moci dotknout a táhneš jí pryč.

Ta malá upírka vypadá hodně rozrušeně a to tě překvapí. Nevěděl jsi, že jsou schopni tolika emocí. Jsi znechucený a ohromený jak uvolněně Bella a Alice vypadají, když se navzájem dotýkají. Myslel sis, že upíři nejsou schopni dotýkat se lidí, aniž by je pak nelovili. A Bella je s Alicí tak v klidu - jako by byla Alice také člověk. Bella ji tak nejspíš viděla - téměř jako osobnost.

Je těžké sledovat konverzaci. Zjistíš, že Edward Cullen je v nějakém druhu problému a že je to chyba někoho, kdo se jmenuje Rosalie. Bella křičí a pak se dožaduje pomoci a ta malá upírka jí to chtěla nechat zkusit, i když bylo jasné, že je to sebevražedná akce. Jdeš za Bellou do kuchyně, kde píše Charlimu vzkaz. Chceš po ní, aby nikam nechodila. Je to jako bys nic neříkal. Prosí tě, abys dal pozor na jejího otce.

Bella se běží sbalit a ty zůstáváš s Alicí o samotě. Jdeš od ní tak daleko, jak je možné - instinkt proměnit se a zaútočit je těžké potlačit - a obviňuješ jí, že posílá Bellu na jistou smrt. Je lehčí s ní mluvit, než bys předpokládal - reaguje a mluví jako člověk, přestože její vzhled je děsivě nadpozemský. Pro tvůj ostrý zrak je jako pohybující se drahokam - samý úhel a třpyt.

Alice se s tebou chce chvíli dohadovat, ale pak je Bella zpátky a odejdou spolu. Uvidíš ji ještě někdy? Doslova jsi žebral aby zůstala, ale Bella odešla poté, co políbila tvou ruku do dlaně. Na okamžik si stěží uvědomuješ, že odešla zemřít pro tu bestii, která jí zničila život. Poprvé od začátku se neovládneš a proměníš se, aniž bys to chtěl.

Život je teď temnější než kdy dřív. Ostatní jsou rádi že Alice odešla, ať už s Bellou nebo bez ní. Chtějí tě uchránit svých vlastních citů, ale ve vlčí smečce samozřejmě nejsou žádná tajemství. Sam tě opatrně posílá na hlídky a ty dáváš zvlášť pozor na Charlieho, jak tě Bella žádala.

A tak jsi taky objevil rudovlásku, když si běžel zkontrolovat Charlieho. Smečka kroužila, pomalu utahovala smyčku, nechala jí přiblížit se k Forks, zatímco hlídala hranici mezi ní a Charliem… nicméně, najednou udělala kolečko a dá se na útěk. Máš šanci, ale ona je mazanější a rychlejší, než ten černovlasý upír. Její náhlý únik tě přiměl vybočit z formace - nedál jsi vůbec pozor na své okolí. Sam si dá zpětně dohromady, co se stalo. Její dráha zkřížila nedávnou stopu Alice Cullenové. Tu potom, jak se zdálo, v panice opustila. Teď už bylo jasné, že tahle rudovláska se s Cullenovými nepřátelí.

Charlie je přirozeně vyděšený. Přijel do La Push, aby tě vyzpovídal a zjistil, jestli nevíš něco, co by mu pomohlo Bellu najít. Přál by sis, abys mu mohl říct všechno o Cullenových, ale musíš zároveň chránit svoje tajemství a co dobrého by to přineslo? Nikdo z vás teď nemůže Belle pomoct.

Z Forks se šíří zpráva, že se Bella vrátila živá. Charlie Billymu nezavolal - patrně je příliš vzteklý - takže se o tom poprvé doslechneš od Ley Clearwaterové. Charlie volal aby zrušil návštěvu u její matky; nechce nechat Bellu samotnou, protože je v ohromném průšvihu. Tolik se ti ulevilo, že je v pořádku, že se nejdřív o nic jiného nezajímáš. Ale netrvá to dlouho a objeví se další zprávy. Dr. Cullen se vrací do nemocnice - celá rodina se vrací do města. Sam opět vypravuje hlídky, ale ne tak daleko, jako předtím. Předtím upíři o vlkodlacích nevěděli, ale teď o nich vědí. Jestli jsou nadobro zpátky, smečka si musí znovu prosadit hranice. Ujistit se že nejsou žádné nejasnosti ohledně toho, co patří Quileutům.

Billy získá přes Charlieho informace. Edward je zpátky, patrně znovu v roli Bellina přítele, bez jakékoli odezvy na jeho odchod. Bella tě nepřichází navštívit a ty jsi naštvaný, i když jsi vlastně neočekával, že by přišla. Také jsi naštvaný, že Charlie nechá Bellu, aby s Edwardem zase chodila. Mohl by proti tomu jako její otec něco udělat?

Máš plán, ale nepromyslíš ho. Napadne tě, že kdyby měla domácí vězení, nemůže se s ním stýkat… Možná kdyby byla z jeho dosahu, byla by schopná setřást to kouzlo, kterým nad ní vládne a vzpomenout si co je zač a co udělal.

Plus, máš teď ještě nové obavy. Od té doby, co se vrátila Alice máš hrozný strach, že nějaký upír ztratí kontrolu a zabije Bellu jenom ze žízně. A teď tě napadlo, že můžou udělat i něco horšího. Možná s ní mají ještě horší záměry než jí použít k uhašení žízně. Nechceš tu myšlenku mít ani v hlavě, ale nedokážeš se jí zbavit.

Možná se pokusí proměnit ji v jednu z nich.

Je to ta nejhorší věc, jakou si dokážeš představit. Horší než kdyby jí zabili - ukrást jí ze sebe sama a udělat z ní nějakou nelidskou kamennou stvůru, napodobeninu osoby, kterou kdysi byla. Bylo by to, jako by její tělo nosil někdo cizí, jen zvrácený chladný obraz jejího těla.

Víš, že jediná věc, která dokáže Charlieho naštvat víc než cokoli jiného (kromě pravdy, kterou mu říct nemůžeš) je Bellina motorka. Přivezeš ji před její dům a řekneš Charliemu, že je vracíš, protože se Bella do La Push už asi neplánuje vrátit. Charlie zrudne jako červená řepa, čtvrt hodiny na tebe křičí a slibuje ti, že se o tomhle dozví Billy. Když tě Charlie nechá jít, vzdálíš se radši do lesa, protože víš, že ten krvežíznivec pozná podle pachu, že jsi tu byl. Je to jako varování před doručením.

Přesně jak jsi předpokládal, Edward Cullen a Bella se s tebou setkají ještě předtím, než bude Bella muset čelit Charliemu. Je velmi těžké se kontrolovat, ale nechceš, aby došlo k boji před Bellou. Mohla by si ublížit a ty tentokrát nechceš být ten, kdo poruší dohodu. Nechme roli záporáků na Cullenových.

Bella zuří. Připravoval ses na to, ale pořád je těžké jí ubližovat.

Ten upír tě překvapí, když ti děkuje za všechno, co jsi pro Bellu udělal. Odmítáš uvěřit, že to myslí upřímně. Je to jenom nějaký trik. Zjišťuješ, že jeho schopnost číst myšlenky je ještě horší, než jsi myslel. Vidí všechno na co pomyslíš.

Přestože on ví, s jakým varováním jsi přišel, odpovíš Belle na otázku ohledně smlouvy. Nejenom, že nesmějí lovit lidi, pokud chtějí zachovat mír s vlky, ale zároveň nesmějí vytvářet nové upíry.

Bellina rozhořčená reakce ti řekne víc, než by sis přál. Do této chvíle sis myslel, že se ji Cullenovi chystají přeměnit. Nečekal jsi, že by si toho byla vědoma. Teď vidíš, že to sama plánuje - to je to, co chce.

Musíš bojovat víc než kdykoli předtím, abys ovládl svoje třesoucí se tělo. Zbytek rozhovoru nic neznamená. Bella chce být upírkou. Neuvědomuje si, že tahle přeměna je jen jiná podoba smrti - horší než jakákoliv jiná.

Jestli jí promění, bude to znamenat válku. Zamíříš domů, abys to řekl bratrům. Potřebuješ se připravit…

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AdushQa | Web | 2. května 2009 v 17:11 | Reagovat

pěknýýý dess

2 Rosalie Lillian Hale | Web | 2. května 2009 v 17:11 | Reagovat

Zajímá tě svět HP?Kouzla?Chceš se pobavit a poznat nové lidi?Přihlaš se na naší Akademii v Krásnohůlkách!

3 KeTYnKa | Web | 2. května 2009 v 17:11 | Reagovat

:) good :)
Jo, abych nezapomněla, na mojem blogísu je bleskajda! Zkus se zapojit ;)

4 ja | Web | 2. května 2009 v 17:17 | Reagovat

cW pls juk na muj blog,a hláááskuj v anketce u prvniho clanku,jo a nazor na oba pristroje pis do komentiku,díííkys (ale Omnia je Lepčí :-*....pochopíš sama)

5 terezzzka | 2. května 2009 v 17:20 | Reagovat

Nazdár, maš hezu blog.
Pls jukněte na muj new web o Miley
www.mileycyruswebs.blog.cz
Díky a sorry za reklamu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama